Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj sfsštampaj

Užički kraj

10. 11. 2012. Užice

Autor: Dunja Starčević Izvor: Radio Luna

Sloboda i Radnički podelili bodove (VIDEO)

Fudbaleri Slobode Point igrali su nasvom terenu 0:0 sa ekipom Radničkog iz Niša. Iako su u većem delu utakmice bili bolja ekipa, Užičani nisu uspeli da osvoje sva tri boda.

Prvu priliku Sloboda je imala u 7. minutu. Beljić je prošao po desnoj strani, šutirao, ali je lopta otišla pored stative. Samo minut kasnije isti igrač šutirao je sa oko 20 metara, ali je ponovo bio neprecizan. Najbolju šansu za gol domaći su imali u 12. minutu meča. Vasilić je asistirao Kovačeviću, koji se spetljao u šesnaestercu gostiju. Akciju je završio Beljić, šutiravši ponovo preko gola.

U drugom poluvremenu, Užičani su imali još nekoliko izglednih prilika, ali je mreža gostiju mirovala. Ekipa Radničkog se branila tokom čitavog meča, i osim nekoliko bezazlenih šuteva na gol, gosti iz Niša i nisu imali šansi za pogodak. Trener Slobode Ljubiša Stamenković, žali što njegova ekipa nije pobedila, ali kaže da nije nezadovoljan osvojenim bodom.

Sloboda nije imala sreće, ali smo opet uspeli da odemo korak napred, i osvojimo barem jedan bod. Ono što je mnogo važnije, jeste činjenica da nastavljamo seriju pozitivnih rezultata. Na svom terenu nismo poraženi od marta, i to je ono što je najbitnije, ističe Stamenković.

Nakon dva poraza, ekipa Radničkog konačno je osvojila važan bod. Trener Nišlija Aleksandar Ilić, smatra da ovaj remi sa Slobodom najavljuje izlazak iz rezultatske krize.

U prethodnom periodu smo imali dosta problema. Igrači nisu bili pripremljeni za jake utakmice, a neki od njih prvi put igraju u Super ligi. Meč sa Slobodom pokazuje da polako prevazilazimo probleme, i mislim da će ovaj tim tek pokazati koliko može, kaže Ilić.

U narednom kolu Sloboda Point gostuje ekipi Radničkog iz Kragujevca.